Zula İndir - Zula Oyun İndir 2020 - Türk Yapımı Oyun
e
sv

Zula İndir – Zula Oyun İndir 2020 – Türk Yapımı Oyun

avatar

Emre Yavşan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Zula indir ve hemen bu heyecana ortak ol. Fakat Zula oyun indir işlemini gerçekleştirmeden önce oyun hakkında sizlere detaylı bilgiler verelim. Zula oyun tanım yazımıza hoş geldiniz.

Zula Nedir?

Zula, MadByte Games tarafından geliştirilen tamamen yerli bir Türk oyunudur. Piyasaya  İlk Ve Tek Yerli Türk MMOFPS Oyunu sloganı ile yola koyulan Zula‘nın ünvanı geçtiğimiz yılda Tactic Force‘un piyasaya çıkması ile İlk Yerli MMOFPS Oyunu olarak devam etmiştir. Zula, Türkiye’de E-Spor’a yön veren oyunların başlarında olması ile birlikte sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da bir çok kullanıcısı organizasyonları bulunmaktadır. Oyun tamamen ücretsiz olması avantaj iken pay to win olması da bir o kadar dezavantaj durumundadır. 3 çeşit para birimi bulunmaktadır oyunda, bunlar; Zula Altını, Zula Parası ve Hediye Puanı. Zula Altını‘nı isterseniz oyun içerisinden isterseniz de anlaşmalı e-pin satıcılarından para karşılığı alıyorsunuz ve oldukça pahalı bana göre. Zula Parası, oyun içerisinde kasalardan çıkan ve her maç sonrasında kazanılan bir para birimidir. Oldukça değersiz bir para birimidir. Hediye Puanı, yaklaşık 6 ay önce (yanlış hatırlıyor olabilirim) çıkmış olan bir para birimidir ve henüz markette harcama yeri yok. Şimdilik sadece AKS‘de kulanılabiliyor. Oyun içerisinden alınan Zula Altınlarının yanında ve çeşitli etkinlikler ile kazanılabiliyor bu para birimi. Zula‘nın resmi sitesi gitmek için buraya tıklayınız.

 

Zula’nın Sistem Gereksinimleri

Aşağıda Zula‘yı oynayabilmeniz için bilgisayarda olması gerek özellikleri bulabilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10

İşlemci: Pentium 4 2.4 GHz / Athlon XP 2500+

RAM: 2GB

Ekran Kartı: Graphics Intel HD

Gerekli Alan: 5GB

 

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10

İşlemci: Pentium 4 3.0 GHz / Athlon XP 3000+

RAM: En Az 2GB

Ekran Kartı: Graphics Intel HD 400

Gerekli Alan: 6GB

 

 

Zula’nın Özellikleri Nelerdir?

Temel Özellikler

Oyunda temel olarak desteler, kasalar ve materyal paketleri var ve bunların hepsi oyun zevkinize birebir katkıda bulunuyor. Desteleri açarak silahınıza eklentiler (Desen, Üst Eklenti, Alt Eklenti, Ön Eklenti, Çıkartma ve Anahtarlık) çıkarıyorsunuz. Burada önemli olanlar üst eklenti ve ön eklenti. Uzun zamandır alt eklenti adı altında sadece çeşitli lazerler bulunurken geçen sene oyuna gelen Osmanlı Sezonu ile beraber oyuna süngü de eklendi. Kullanıcılar isterlerse lazer isterlerse de süngü takabiliyorlar silahlarına. Belli bir süre sadece Osmanlı Sezonu ile beraber gelen Osmanlı Serisi‘nde yer alan süngü daha sonra diğer Efsane Serileri‘ne de geldi. Bu süngü ile düşman ile dip dibe geldiğinizde süngü atma tuşuna basarak düşmanınızı öldürebiliyorsunuz, ama bu gerçekten çok zor. Ayrıca süngü atarken karakterin çıkardığı ses herkes tarafından duyulduğu için pek kullanışlı görülmüyor. Sadece görüntü olarak ekliyorlar kullanıcılar genellikle. Gerisi sadece görünümden ibaret. Kasalarda çıkacak itemleri saymakla bitmez. Oyunda şimdiye kadar onlarca kasa olmuştur ve her kasanın konsepti ve içinden çıkan itemler farklı oluyor. Kısacası markette olan herşey çıkabiliyor genel anlamda. Oyunda çeşitli materyaller var ve bu materyalleri oyun oynadıkça veya bu paketleri açarak toplayabiliyorsunuz. Bir silahı maksimum +6 yapabiliyorsunuz. Her seviyede git gide başarı oranı artıyor ve materyal giderleri fazlalaşıyor. Her seviyede silaha farklı güncellemeler geliyor. Örneğin +1’de şarjör mermisi +5 artıyor, +2’de mermi hasarı artıyor, +3’de şarjör doldurma süresi azalıyor gibi iyileştirmeler oluyor. Bu iyileştirmeler her silaha göre farklılık gösterir.

 

Haritalar

Oyunun haritaları ve modları gayet kaliteli. Ne kadar CS:GO‘dan çalıntı harita olsa da o haritayı bize Türkiye’den bir yermiş gibi yansıtabilmişler. En basitinden bir örnek verecek olursak Counter Strike‘dan bildiğimiz Dust 2 haritasını Zula‘da Safranbolu olarak yansıtmışlar ve gayet de hoş bir mekan çıkmış ortaya.

 

Rekabet Modu

Zula oyuncularının (özellikle klanların) en sevdiği mod Rekabet modudur. Bu mod da yaklaşık 2 sene önce çıktı. Oyunda rekabet moduna has sunucular ve ranklar mevcut. Rank listesi aşağıdaki gibidir;

Zula İndir - Zula Oyun İndir 2020 - Türk Yapımı Oyunzula-turk-yapimi-oyun-rekabet-rank-1024x576

Bu mod CS:GO‘da bulunan Rekabetçi modu ile aynıdır. 5vs5 maç yapıyorsunuz. Rekabet sunucusuna girebilmek için minimum 15 Level (Tam emin değilim maalesef) olmanız gerekiyor ve Bronz rankı ile başlıyorsunuz. Modda maalesef sesli konuşma yok ve ölü oyuncunun yazdığı mesaj hayatta olan oyuncuya iletilmiyor. Bu yüzden oyun dışında arkadaşlarıyla Discord gibi bir uygulama görüşme halinde olmak oyun kalitesini çok fazla arttırıyor. Zaten oyun yapımcıları sesli konuşmanın üzerine çalışıyorlar. Ayrıca naçizane bir önerim olacak; Lütfen oylama ile oyuncu atmayı ve maçtan ayrıldıktan-atıldıktan sonra belli bir süre boyunca o oyuna tekrar girebilmeyi getirin.

 

Zula Pass

Yaklaşık 1 yıldır olan bir özellikten de bahsetmek istiyorum. Bu özellik Zula Pass. Çoğu online oyunda olan bu sistem Zula‘ya yaklaşık 1 yıl önce geldi. Her sezon belirli bir Zula Altını karşılığında Zula Pass‘ı satın alıyorsunuz. Görev yaptıkça ve başarım kazandıkça yıldız kazanıyorsunuz. Her 10 yıldız 1 seviye demek oluyor. Her seviyede farklı hediyeler oluyor. Oyunumuz temel olarak pay to win kafasında olduğu için ücretsiz versiyonda uğraşmaya deymez ödüller var. Ama bazı sezonlarda ücretli versiyonu çok güzel yapıyorlar. Örneğin şu anda bu yazı yazılırken Ramazan Sezonu var oyunda. 10.000 Zula Altını karşılığında alınan Zula Pass‘da toplamda 500.000 Zula Altını değerinde ödül veriliyor. Ücretsiz versiyonunda ise hiçbir şey verilmiyor neredeyse.

 

Harca Kazan Ve Aşamalı Kasa Sistemi

Ayriyeten oyuna daha fazla para yatırmayı destekleyen bazı özellikler daha var. Örneğin üst menüde 2 farklı özellik var, bunlar Harca Kazan ve Aşamalı Kasa Sistemi (AKS). Aslında bunlar zorunlu şeyler değil. Harca kazan, her sezonda (Ramazan Sezonu vs.) kullanıcının belirli bir Zula Altını harcamasına karşılık ekstra ödül vermesidir. Buradaki ödüller gayet hoş ödüller oluyor, kullanıcıyı para yatırmaya teşvik eden bir sistem. AKS ise şöyle açıklanabilir;

Bir AKS açıldığı zaman bir kasa düşünün, bu kasanın içerisindekileri tek tek görebiliyorsunuz. Genelde 3 aşaması olur bu kasanın ve her aşamada bir tane yanma itemi olur. Kasayı çevirdiğiniz zaman rastgele bir item gelir, eğer yanma itemi geldiyse koşulsuz şartsız o item hesabınıza eklenir ve AKS biter (yani o el bitmiş olur), fakat normal bir item geldiyse oyun size sorar, isterseniz o itemi alıp çekilirsiniz, isterseniz devam edebilirsiniz. Aşama arttıkça sizin o kasayı yakma ihtimaliniz artar. Yanma itemi hesabınıza gelirse onu kullanmazsanız bile. AKS mantığı gelen olarak böyle. Sürekli bu kasalar güncellenir ve Zula Parası ile, Zula Altını ile ve Hediye Puanı ile alabileceğiniz çeşitli kasalar olur.

 

Battle Royale Ve Zula Mobile

Zula, her ne kadar pay to win de olsa Tactic Force‘un çıkmasından günümüze kadar gittikçe bu olay azalmış durumda. Bana göre Zula, kendini en çok geliştiren oyunlar arasında kesinlikle girer. Zula oyuncularının “Zula‘yı hesap makinesine yükle, oradan bile oynarsın” tabiri bana göre de geçerlidir. Çoğu online oyun kasarken Zula‘nın kasmadan oynandığını çok kez gördüm. Üstelik diğer oyunlara nazaran daha gelişmiş ve popüler halde. Oyunun en son Battle Royale modu çıktı, şu anda KBT aşamasında (Kapalı Beta Test), ve ben de bu modu oynama şansını elde ettim. Bana göre şu anki haliyle Battle Royale hayal kırıklığı. PUBG‘de veya Fortnite‘da yaşadığınız o akıcı ve güzel deneyimi burada hissedemiyorsunuz. Örneğin benim hesabımda +6 bir silahım varsa ve oyunda o silahı bulabilirsem aynı silah diğer kullanıcılara göre daha üstün oluyor. Onun yerine silah üstünlüğü oyunda bulacağınız eklentilere dayansa çok daha zevkli olurdu.  Kısacası oynarken zevk almadım ben. Kendini çok geliştirmeliler ki yayıncılar falan düzenli olarak bu mod üzerinden içerik üretebilsinler. Battle Royale‘i duyurmadan önce de Zula Mobile’i duyurmuşlardı. Açıkçası bu da bana zayıf gelmişti. Kontroller ve oynanış ciddi anlamda zor. Şu anki haliyle dışarıda canınız sıkılıyorsa 1-2 el atıp oyunu kapatırsınız.

 

 Zula’ya Hangi Özellikler Gelecek?

Oyunun geliştiricisi olan MadByte Games’in sitesine baktığımızda Battle Royale modu tüm kullanıcılara açılacak. Oyunun rekabet ve battle royale moduna sesli konuşma eklenecek.Oyundaki seslerde düzenlemeler olacak. “Eğlence” isimli yeni bir mod gelecek. Yeni desenler gelecek. Bunlar yakın planda gelmesi beklenen başlıca özellikler. Aşağıda gerekli tabloya erişebilirsiniz. MadByte Games’in resmi sitesine gitmek için buraya tıklayınız.

Zula İndir - Zula Oyun İndir 2020 - Türk Yapımı Oyunzula-turk-yapimi-oyun-gelisme-durumu-1024x494

 

Siz vermiş olduğum link direk indirme aracı linkidir. Eğer daha hızlı bir indirme deneyimi yaşamak istiyorsanız. Buraya tıklayarak Internet Download Manager uygulamasını bilgisayara kurun. Daha sonra yukarıda vermiş olduğum linkten Zula‘nın resmi sitesine ulaşın ve sağ üstten Hemen İndir butonuna basın. Daha sonra aşağıda gösterdiğimiz yere tıklayıp 3GB boyutundaki tek parça dosyayı Internet Download Manager programı ile indirebilirsiniz.

Zula İndir - Zula Oyun İndir 2020 - Türk Yapımı Oyunzula-turk-yapimi-oyun-1-1024x499

Internet Download Manager Full İndir – 2020

Internet Download Manager, bir indirme hızlandırıcı programıdır. Bu yazımızda Internet Download Manger Full indirebilirsiniz! Internet Download Manager Nedir? Internet Download Manager (kısaltılmış...

 

Sıkça Sorulan Sorular

Yazımızda yer alan indirme linkine tıklayarak Zula'nın resmi sitesindeki indirme sayfasına gidebilirsiniz. Bu sayfada yer alan indirme tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Zula, temelde W-A-S-D tuşları ile yön verebileceğiniz, mouse ile karakteri hereket ettirip mouse tuşlarıyla silahınız ile etkileşime girebileceğiniz bir MMORPG oyunudur.

Bu etik bir hareket olmadığı gibi yapılması alenen suçtur. Ayrıca hile yaptığınız takdirde Zula'dan ban yersiniz.

Zula, MadByte Games tarafından geliştirilen tamamen yerli bir Türk oyunudur.

Zula, 23 Haziran 2016 tarihinde piyasaya çıkmıştır.

Google Play'de veya App Store'da "Zula Mobile" diye aratarak karşınıza gelen ilk oyunu indirebilirsiniz.

Zula, her oyuna gireceğiniz zaman otomatik olarak güncellemeleri kontrol eder ve eğer varsa güncellemeyı yapar. Bu süreçte oyuna giremezsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478