Metacritic, Oyunların Aynı Gün Puanlanmasını Engelleyecek | Uygulama Yükle
e
sv

Metacritic, Oyunların Aynı Gün Puanlanmasını Engelleyecek

avatar

Emre Yavşan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüzde herhangi bir şey izlemek veya oynamak istediğimizde muhtemelen ilk yaptığımız şey bu yapımı daha önce izlemiş veya oynamış kişilerin görüşüne başvurmaktır. Bu görüşlerden elde ettiğimiz çıkarımlarla da aklımızdaki yapımın vakit harcamaya değer olup olmadığı kararına varırız.

İnternette birçok kişinin görüşünü alabileceğimiz onlarca platform bulunuyor. Ancak bu platformlar arasında yer alan Metacritic, bu tür platformların en büyükleri arasında yer alıyor. Dolayısıyla burada gördüğümüz puanlamalar ve yorumlar, bizim son kararımızda da büyük etki oynuyor.

Oyunlar çıktığı gün puanlanamayacak:

 

Metacritic, Oyunların Aynı Gün Puanlanmasını Engelleyecekmetacritic-oyunlarin-ayni-gun-puanlanmasini-engelleyecek-1-1024x576

Ancak bildiğiniz üzere bu tür platformlarda herkes dürüst yorumlarda bulunmayabiliyorlar. Çeşitli nedenlerden dolayı hayal kırıklığına uğramış ya da yapımı ortaya çıkaranlara karşı kin besleyenler, insanların o yapıma vakit harcamamaları için olumsuz yorumlarda bulunarak yapımın asıl değerinin gölgede kalmasına neden olabiliyorlar.

İşte bu tür olumsuzlukların bir diğer adresi olan Metacritic de insanların herhangi bir yapımı çıkar çıkmaz daha ellerine almadan oylamalarını ve görüş bildirmelerini engellemek için harekete geçti. Şimdilik yalnızca oyunlar için bu önlemli alan platform, bundan sonra artık yapımların çıktığı gün görüşlerin yazılmasına ve yapımların puanlanmasına izin vermeyecek, bunun yerine kullanıcıları 36 saat bekletecek.

 

En güncel örnek: The Last of Us Part II

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478