Bloodborne, 16 Bit Olarak PC’ye Uyarlandı | Uygulama Yükle
e
sv

Bloodborne, 16 Bit Olarak PC’ye Uyarlandı

avatar

Emre Yavşan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en zor RPG serilerinden olan Demon’s Souls ve Dark Souls’un yapımcıları tarafından Sony için geliştirilen RPG korku oyunu Bloodborne, 2015 yılında PlayStation 4 konsollarına özel olarak piyasaya sürülmüştü. Çıktığı günden beri milyonlarca konsol oyuncusunun beğenisini kazanan oyun, daha önceleri birçok kez PC’ye gelecek iddialarıyla gündem olmuştu.

Hatta son olarak geçtiğimiz ay böyle bir iddia ortaya atılmış, iddiaların çok sağlam kanıtlara dayandığı belirtilmişti. Bloodborne PC’ye gelir mi gelmez mi orası bilinmez ancak bir geliştirici, oyunu 16 bit olarak PC platformuna taşıdı. Yarntown adı verilen ve oynaması ücretsiz olan bu oyunda oyuncular, Bloodborne’den tanıdığımız birçok ikonik ‘boss’ ile kapışma imkanına bile sahip.

Yarntown oynanış videosu:

Buradaki bağlantı üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen Yarntown, genel olarak Bloodborne oyunundaki ilk zorunlu ana bölge olan Central Yharnam’da geçiyor. Tabanca, hafif ve ağır saldırılar, kaçınma mekanikleri ve dayanıklılık barı gibi birçok detayın bulunduğu oyunda, ayrıca Bloodborne oyuncularının öldüklerinde gittikleri Hunter’s Dream bölgesi ve haritada yolculuk yapabilecekleri fenerler yer alıyor.

Yarntown’daki temel düşmanlar, orijinal oyundaki korku ve gerilim hissini devam ettiriyor fakat oyunun ne kadar etkileyici olduğunu gösteren esas detay boss savaşları. Bloodborne’de Cathedral Ward öncesi karşılaştığımız boss’lardan biri olan Father Gascoigne, bu oyunda da sinir bozucu bir şekilde karşımıza çıkıyor. Buna rağmen orijinal oyundaki kadar güçlü olmadığını ve alt etmek için bir şansınızın bulunduğunu da belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478